ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadek produkcji energii z węgla
18.11.2019r. 06:06

We wrześniu br. produkcja energii elektrycznej w Polsce była niższa niż w sierpniu o 2,5 proc. i wyniosła 12,8 TWh. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku we wrześniu 2019 r. w Polsce wyprodukowano o 645 GWh mniej energii elektrycznej, a jej zużycie zmalało o 1 proc. Produkcja energii elektrycznej z OZE we wrześniu br. wzrosła o 22 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Saldo wymiany zagranicznej energią elektryczną we wrześniu br. było dodatnie i wyniosło 972 GWh - wynika z publikacji Agencji Rynku Energii.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Energia 18.11.2019r. 08:45
Dobrze , ze spada produkcja z węgla brunatnego. To paliwo nie powinno być wykorzystywane do procesu spalania. Sieje najwieksze spustoszenie ekologiczne. To śmierć dla Matki Ziemi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Greg 18.11.2019r. 11:10
To powiedz skąd pozyskałbyś te 3,2 TWh energii, która została wyprodukowana z węgla brunatnego? Może dmuchać w wiatraki?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Greg 18.11.2019r. 11:13
Powiedz skąd do bilansu weźmiesz te 3,2 TWh energii wyprodukowanej z węgla brunatnego? Może dmuchać w wiatraki?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kiloWatt 18.11.2019r. 11:55
do Energia: dodatkowo należy wydać instrukcje wszystkim wulkanom na ziemi, żeby nie wybuchały gdyż sieją spustoszenie ekologiczne dla Matki Ziemi. Ponadto również należy wysłać petycje do Słońca, aby ograniczyło niekontrolowaną aktywność. Więcej racjonalności, jeżeli chcemy być energetycznie bezpieczni i suwerenni - transformacja źródeł energii następuje w kierunku odnawialnych i nikt jej nie zatrzyma. Powinna charakteryzować się umiarem i rozsądkiem jak w każdej dziedzinie życia, również gospodarczego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE