ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE zakłada, że projekt offshore osiągnie status "ready to build" na przełomie 2023/24 r.
13.11.2019r. 11:55

PGE zakłada, że projekt offshore osiągnie status "ready to build" na przełomie 2023/24 roku - poinformowali przedstawiciele grupy.
"Chciałbym, by status +ready to build+ dla projektu offshore był na przełomie 2023/24 roku" - powiedział prezes Henryk Baranowski podczas telekonferencji.

PGE kontynuuje poszukiwania strategicznego partnera do przygotowania, budowy i eksploatacji farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 2.545 MW, stanowiących pierwszy etap programu offshore grupy.

Niedawno grupa PGE do kolejnego etapu, czyli negocjacji dokumentów transakcyjnych umowy sprzedaży udziałów i umowy inwestycyjnej, zaprosiła firmę Orsted. Docelowo PGE zamierza sprzedać po 50 proc. udziałów w dwóch spółkach celowych tj. Baltica 2 i Baltica 3, w ramach których przygotowywane są projekty morskich farm wiatrowych, a następnie wspólnie z partnerem realizować je w formule joint venture.

"Jesteśmy w procesie negocjacji z Orsted warunków ich zaangażowania. Niezależnie od tego prowadzimy badania środowiskowe, będziemy zlecać badania dna morskiego" - powiedział prezes Baranowski.
PGE podała, że trwają też prace na budowie inwestycji Klaster, na którą składają się trzy lądowe farmy wiatrowe (Starza, Rybice i Karnice II) o łącznej mocy zainstalowanej 97,17 MW i rocznej produkcji na poziomie ok. 277 GWh.

Jak poinformowano, projekt wygrał aukcję OZE, a łączna wartość inwestycji wynosi ok. 540 mln zł i zdecydowana większość tej kwoty nie została jeszcze wydana.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że PGE nie będzie brała udziału w tegorocznej aukcji OZE dla wiatru. Może wziąć udział w aukcji dla farm fotowoltaicznych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE