ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDPR buduje pływającą farmę wiatrową u wybrzeży Korei Płd.
21.10.2019r. 08:37

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, konsorcjum z udziałem EDP Renewables realizuje projekt pływającej farmy wiatrowej o mocy 500 MW u wybrzeża Korei Południowej. Jeśli uda się go sfinalizować, będzie to największa na świecie farma wiatrowa postawiona na morzu, w której elektrownie wiatrowe nie będą przytwierdzone na stałe do morskiego dna.
Firmy WindPower Korea, EDP Renewables (EDPR) i Aker Solutions stworzyły konsorcjum z zamiarem zrealizowania pływającej farmy wiatrowej o mocy 500 MW na wysokości aglomeracji Ulsan w Korei Południowej.

Na początku tego roku KFWind podpisało z aglomeracją Ulsan memorandum w sprawie współpracy przy realizacji pływających farm wiatrowych oraz wsparcia rozwoju przemysłowego w tym regionie, który ma stać się centralą produkcyjną na potrzeby krajowych i zagranicznych rynków morskiej energetyki wiatrowej.

Wywodzący się z Portugalii koncern energetyczny podkreśla, że region Ulsan oferuje doskonałe warunki do realizacji projektów pływających farm wiatrowych na skalę komercyjną dzięki posiadanej infrastrukturze portowej oraz wiodącym stoczniom.

Do realizacji farmy wiatrowej wykorzystana zostanie rozwijana z udziałem EDPR technologia WindFloat, która pozwala na zainstalowanie pływających platform na dotychczas niedostępnych głębokich wodach morskich, gdzie znajdują się najlepsze wiatrowe zasoby Korei Południowej.
EDPR podkreśla, że konsorcjum zaangażowało się we wspieranie planów rządu Korei Południowej w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, które zakładają budowę morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 13 GW do roku 2030 oraz wyznaczają cel na poziomie przynajmniej 30 proc. jeśli chodzi o udział energii pochodzącej z odnawialnych źródeł do 2040 roku.

Portugalska firma jest już zaangażowana w inny projekt pływającej farmy wiatrowej realizowany przez konsorcjum Windplus, które ma uruchomić u wybrzeży Portugali trzy do tej pory największe morskie turbiny wiatrowe na pływających platformach, o łącznej mocy 25 MW.

Ostatnio decyzję inwestycyjną w zakresie budowy pływającej farmy wiatrowej na morzu podjął norweski koncern paliwowy Equinor, będący pionierem w rozwoju tej technologii.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE