ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceszef MŚ: za dwa lata możemy być na 4. miejscu w UE pod względem energetyki prosumenckiej
08.10.2019r. 13:15

Informacje płynące z Komisji Europejskiej wskazują, że jeżeli utrzymamy tempo wykorzystania i budowy odnawialnych źródeł energii, to za dwa lata będziemy czwartym krajem w UE pod względem energetyki obywatelskiej, prosumenckiej - powiedział we wtorek podczas Kongresu 590 wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
Mazurek przypomniał na jednym z paneli podczas Kongresu w podrzeszowskiej Jasionce, że resort środowiska wraz z Ministerstwem Energii uruchomili niedawno program dopłat do instalacji fotowoltaicznych. W ramach programu "Mój prąd" można otrzymać wsparcie finansowe do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy od 2kW do 10kW. Dotację, do 5 tys. zł, można przeznaczyć na kupno i montaż takiej instalacji. Budżet programu to 1 mld zł.

Wiceszef resortu środowiska poinformował, że resort energii otrzymał niedawno informację z Komisji Europejskiej dot. rozwoju prosumenckich źródeł energii w Polsce.

"Z informacji tej wynika, że jeśli utrzymamy to tempo wykorzystania i budowy odnawialnych źródeł energii, to za dwa lata będziemy czwartym krajem w Unii Europejskiej jeśli chodzi o energetykę obywatelską" - poinformował.
Niedawno "Rzeczpospolita" informowała powołując się na dane Polskich Sieci Energetycznych, że jeszcze w październiku moc paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na polskich farmach i dachach przebije symboliczną granicę 1000 MW. To tyle, ile ma dostarczać nowa elektrownia węglowa Ostrołęka C.

Panele fotowoltaiczne zamontowane są na dachach ponad 4 tys. domów.

Gazeta przywołała również, statystyki URE według których w pierwszym półroczu 2019 r. przybyło w Polsce 112 MW nowych mocy z PV (na ponad 226 MW).

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: przesada 09.10.2019r. 08:47
Rządzą nami klimatyczni kapitulanci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE