ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rządząca w Niemczech koalicja zamierza przeprowadzić rozmowy mające wypracować stanowisko w sprawie polityki klimatycznej
20.09.2019r. 06:29

Rządząca w Niemczech koalicja CDU/SCU i SPD zamierza przeprowadzić rozmowy, które pozwolą wypracować stanowisko w sprawie polityki klimatycznej. Na razie więcej jest różnic, niż punktów wspólnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Projekt planu działań w obszarze klimatu do 2030 roku sugeruje, że koalicjanci nie podjęli decyzji w sprawie nałożenia podatku CO2 na transport oraz mieszkalnictwo. W tekście datowanym na 16 września, do którego dotarł Clean Energy Wire, nie ma również zgody co do wyznaczenia celu osiągnięcia przez Niemcy neutralności klimatycznej w 2050 roku i wprowadzenia odpowiednich przepisów, które uczyniłyby cele polityki klimatycznej prawnie wiążącymi.

Według założeń, do 20 września koalicja rządowa, na której czele stoi Angela Merkel, ma przygotować plan działań na rzecz klimatu. Trzy dni później w Nowym Jorku ma się odbyć szczyt klimatyczny pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Clean Energy Wire zauważa, że po przedłużającym się boomie na energetykę odnawialną widać wyhamowanie polityki Energiewende. Emisje CO2 pozostają na zbyt wysokim poziomie, aby osiągnąć cele klimatyczne, spowolnienie ekspansji OZE oraz inicjowanie zmian w takich sektorach jak transport okazały się zbyt trudne. Kanclerz Merkel powołała tzw. gabinet klimatyczny, w którego skład weszli ministrowie odpowiedzialni za kluczowe obszary polityki klimatycznej. Zespół miał przygotować propozycję rozwiązań umożliwiających osiągnięcie celów klimatycznych założonych na 2030 rok.
Aby osiągnąć cel redukcji emisji CO2 o 55 procent do 2030 roku, niemieckie emisje muszą spaść o 300 mln ton w porównaniu z 2018 rokiem. Projekt planu działań w obszarze klimatu zakłada środki o potencjale do redukcji emisji CO2 jedynie o ok. 120 mln ton.

W projekcie wymieniono dodatkowe środki, dla których trudno oszacować potencjał redukcji gazów cieplarnianych, zrównoważone finansowanie i działania edukacyjne przy kształtowaniu zachowań przyjaznych dla klimatu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Clean Energy Wire , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE