ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Boryszew planuje budowę farmy wiatrowej o mocy 25-30 MW
18.09.2019r. 14:53

Grupa Boryszew planuje budowę farmy wiatrowej o mocy 25 - 30 MW w celu dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w energię - poinformował prezes Piotr Lisiecki. Spółka rozważa też uruchomienie własnych farm solarnych przy swoich zakładach.
Grupa Boryszew zużywa rocznie około 500 GWh energii rocznie.

Prezes Lisiecki szacuje, że po wzroście cen energii elektrycznej od 1 lipca koszty grupy zwiększą się o około 20 mln zł rocznie. Częściowo jest to łagodzone spadającymi cenami gazu ziemnego.

"Mamy wiele pomysłów jak przeciwdziałać wzrostowi cen energii od 1 lipca, ale nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie tego zneutralizować w pełni. Co prawda znacząco spadły ceny gazu, co trochę łagodzi skutki wzrostu cen prądu" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej prezes Boryszewa.

Lisiecki liczy, że znaczne oszczędności w dłuższym horyzoncie czasu może przynieść uruchomienie własnych farm wiatrowych i solarnych.
"Analizujemy budowę jednej farmy wiatrowej o mocy 25-30 MW. Dzięki niej moglibyśmy dywersyfikować źródła dostaw energii" - powiedział.

"Analizujemy też instalacje własnych paneli solarnych na terenach przy naszych zakładach. Przeprowadziliśmy analizy, z których wynika, że wiele powierzchni przyzakładowych mogłoby być zagospodarowanych w ten sposób. Mamy przekonanie, że to jest dobry kierunek" - dodał.

Zdaniem prezesa Boryszewa, panele solarne mogłyby być zainstalowane przy większości zakładów produkcyjnych grupy i przynieść znaczące oszczędności.

Grupa Boryszew jest grupą przemysłową specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz stali, a także chemii przemysłowej. Grupa zatrudnia ponad 12 tys. pracowników w blisko 40 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 20.09.2019r. 16:43
podziwiamy nową technologię wiatrową chyba bez elementów ruchomych a jeśli już to bardzo bardzo wolno bieżnych...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE