ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa Operator podpisała umowy na dofinansowanie ze środków UE
18.09.2019r. 13:27

W środę 18 września w siedzibie Ministerstwa Energii Energa Operator podpisała umowy na dofinansowanie ze środków UE w ramach POIiŚ 2014-2020 projektów zwiększających potencjał przyłączania OZE do sieci.
W ramach podpisanych umów Energa-Operator otrzyma łączne dofinansowanie w kwocie 9,7 mln zł dla czterech projektów polegających na przebudowie stacji elektroenergetycznych 110/15 kV. Chodzi o projekty Nidzica, Kleczew, Grzmiąca, Bojanowo, których całkowita wartość 16,42 mln zł.

Celem projektów jest zwiększenie potencjału dla przyłączania źródeł energii odnawialnej do sieci, a także zwiększenie niezawodności dostaw energii elektrycznej na obszarze oddziaływania projektów.
Jak przekonuje Energa-Operator, przebudowa powyższych stacji przyczyni się do poprawy parametrów energetycznych dostarczanej energii, poprawy efektywności pracy systemu dystrybucyjnego, a także ograniczenia zapotrzebowania na produkcję energii ze źródeł konwencjonalnych, a tym samym, zmniejszenia zużycia paliw i w konsekwencji obniżenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE