ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy chcą przyspieszyć Energiewende
11.09.2019r. 11:42

Gabinet klimatyczny kanclerz Niemiec Angeli Merkel dąży do stworzenia podstawy dla przepisów dotyczących działań w dziedzinie klimatu do 20 września, tuż przed szczytem ONZ w sprawie klimatu w Nowym Jorku. Niemiecki rząd dąży do podjęcia odpowiednich decyzji, by przywrócić kraj na ścieżkę do osięgnięcia celów założonych na rok 2030 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rosnąca presja społeczna i młodzieżowe protesty klimatyczne skłoniły Merkel do zwiększenia wysiłków i ujednolicenia stanowiska jej rządu. Chociaż z wiadomości i przecieków wynika, że koalicjanci zgadzają się co do wielu środków, to pozostają kluczowe różnice, takie jak sposób wprowadzenia podatku od emisji dwutlenku węgla w transporcie i budynkach oraz decyzja o przyjęciu jednolitych ramowych przepisów dotyczących działań na rzecz klimatu, aby wiążące były cele klimatyczne - i obciążyć ministerstwa odpowiedzialnością za ich osiągnięcie.
Po latach boomu odnawialnych źródeł energii, w ostatnim czasie Energiewende poważnie spowolniło. Emisje gazów cieplarnianych pozostają zbyt wysokie, aby osiągnąć cele klimatyczne, spowolniła ekspansja odnawialnych źródeł energii, a inicjowanie zmian w sektorach takich jak transport okazało się niezwykle trudne. W związku z tym kanclerz Merkel powołała tak zwany gabinet klimatyczny - grupę ministrów odpowiedzialnych za kluczowe obszary polityki klimatycznej - w celu podjęcia decyzji w sprawie przepisów niezbędnych do osiągnięcia celów klimatycznych kraju do 2030 roku, zgodnie z obietnicą zawartą w traktacie rządu wielkiej koalicji z 2018 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Clean Energy Wire , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE