ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przewróciła się kolejna turbina wiatrowa GE
11.09.2019r. 10:43

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w Brazylii przewróciła się kolejna elektrownia wiatrowa General Electric. To już piąty taki wypadek w ostatnim czasie z udziałem dostarczonej przez turbiny amerykańskiego producenta.
W wyniku przewrócenia się jednej z turbin wiatrowych w Brazylii ucierpiał pracownik firmy obsługującej farmę wiatrową.

Na razie nie są znane przyczyny awarii, a General Electric wydał jedynie komunikat, w którym zapewnił, że bada przyczyny awarii.

To już piąty taki wypadek elektrowni wiatrowych GE w tym roku. Poprzedni miał również miejsce na farmie wiatrowej w Brazylii z udziałem turbiny o mocy 1,7 MW. Wiadomo, że wydarzył się dwa miesiące wcześniej, przy wietrze, którego prędkość przekraczała 100 km/h.

Obecnie w Brazylii pracuje ponad 3 tys. turbin dostarczonych przez amerykańskiego producenta. Ich łączna moc przekracza 5,5 GW.

Trzy pierwsze wypadki wydarzyły się w USA - odpowiednio w lutym, maju i lipcu br. Ostatni wypadek miał miejsce na farmie wiatrowej w Nebrasce, która została uruchomiona zaledwie na początku tego roku. Wypadek dotyczył turbiny o jednostkowej mocy 2,5 MW i średnicy łopat wirnika 116 metrów.

Pierwszy tegoroczny wypadek dotyczył turbiny GE o mocy 2,5 MW i średnicy łopat wirnika 127 metrów, którą zainstalowano na farmie wiatrowej w stanie Nowy Meksyk.
Z kolei drugi wypadek wydarzył się w maju, na farmie wiatrowej uruchomionej w 2016 roku i dotyczył turbiny o mocy 2,4 MW i średnicy łopat wirnika 107 metrów.

General Electric zapewnił, że wypadki turbin w USA nie miały wspólnej przyczyny.

Amerykański koncern rozpoczął produkcję elektrowni wiatrowych w 2002 r. Obecnie oferuje turbiny o mocy zaczynającej się od 1,7 MW, a największa lądowa turbina wdrażana obecnie przez GE w ramach platformy Cypress posiada moc 5,3 MW.

GE pracuje ponadto nad morską turbiną wiatrową o nienotowanej na rynku mocy 12 MW, budowaną na platformie Heliade z wykorzystaniem technologii przejętej francuskiej firmy Alstom.

Amerykańska firma dostarczyła na farmy wiatrowe na całym świecie już ponad 40 tys. elektrowni wiatrowych.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: radca 23.09.2019r. 12:19
Było kiedyś takie powiedzenie: Co jest dobre dla GE, jest dobre dla USA.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE