ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eksperci radzą, by w Bełchatowie PGE zainwestowała w biomasę, wodór lub atom
29.08.2019r. 06:37

Jak czytamy w Pulsie Biznesu, dr inż. Paweł Gładysz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przedstawił analizę scenariuszy, które mogłyby doprowadzić do redukcji emisji w elektrowni w Bełchatowie.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 9 )


Autor: Uważny 29.08.2019r. 07:46
Dobrze, że fachowcy zaczynają analizować jakie paliwa i rozwiązania techniczne należy zastosować przy modernizacji sposobu wytwarzania pary dla polskich elektrowni opalanych węglem brunatnym i kamiennym aby przedłużyć ich żywot i opłacalną eksploatację oraz dotrzymywać wymogi klimatyczne i ochronę środowiska. Każdy rozumny rząd zamawia u naukowców alternatywne rozwiązania dla swojego kraju i potem ustala się kierunek długofalowego działania. Wg obecnych regulacji prawnych na chłodniach kominowych i budynkach każdej elektrowni można zainstalować fotowoltaikę na częściowe pokrycie potrzeb własnych co podniesie ogólną sprawność. Ciepło odpadowe powinno zasilać pobliskie kompleksy szklarniowe do produkcji żywności przy każdej większej elektrowni i pochłaniania dwutlenku węgla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Socyal 29.08.2019r. 08:05
Fachowcy to piękna rzecz. Jeden liczy i wychodzi mu atom, drugi że gaz i wodór, trzeci, że dodatek biomasy, a czwarty że sam gaz. Nie ma to jak porady fachowców.
PS
Tu lepszy jest jasnowidz, bo nie sposób przewidzieć losu energetyki w UE jak i losu UE do 2040 roku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: htsht 29.08.2019r. 09:24
Jasnowidz lepszy bo tańszy i na pewno wybierze jedną z proponowanych opcji- tylko nie przez telefon :-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Długi 29.08.2019r. 09:59
Biomasę można sprowadzać z Brazylii. hurra
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: podczaszy 29.08.2019r. 13:11
Biomasę z Brazylii pali się na miejscu. Odpada koszt i ślad węglowy transportu ;)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 29.08.2019r. 10:34
Wyjątkowo bzdurny poziom tych "eksperckich propozycji". Rozumiem, że chce zabłysnąć jakiś tam instytut, ale już dla AGH to po prostu ujma. Oczywiście nie ma tyle biomasy, żeby napędzić takiego giganta, nawet mocno zredukowanego. Doświadczenia z eksploatacji nowych, dedykowanych jednostek biomasowych na mocach "elektrociepłownianych" są fatalne, co tu mówić o mocach wyższych. Konwersje prąd - wodór - magazyn - prąd są tak wysoko stratne z założenia, że nie ma się co za to brać już pół kartki obliczeń. Gaz - jeśli w ramach "uniezależniania gospodarki" od własnego węgla mamy przejść na obcy gaz - to owszem. Ale czemu nie atom ? Woda jest, infrastruktura jest, znakomita lokalizacja.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Długi 29.08.2019r. 11:01
Atom jest super. Ale jak to wytłumaczyć mieszkańcom Piotrkowa i Łodzi oraz tysiącom pomniejszych miejscowości? Może tak jak w Żarnowcu, dziesięć lat i nic.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 29.08.2019r. 12:00
Proszę zostawić fachowców w spokoju. Oni coś przynajmniej robią, a my tylko tutaj "ględzimy". Nasi Eksperci jak policzyli koszty ej w Polsce i przedstawili wyniki na seminarium w NCBJ w 2017, to je ostatnio (2019) powtórzył minister Tchórzewski, jako oficjalne stanowisko Ministerstwa Energii. A więc, można liczyć różnie, tle tylko, że trzeba wiedzieć jak. My wiemy ! Stąd, wszystkich zwolenników ej w Polsce pragniemy przestrzec:
Chcesz wciąż mieszkać w twoim domu,
to nie wpuszczaj doń atomu.
Jak już wpuścisz, przez pomyłkę ?,
to ci zrobią Fukushimkę!
Proszę potem nie mówić, że nikt WAS nie ostrzegł. To stara, można wręcz powiedzieć dychawiczna technologia, tylko dla ubogich duchem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pytanie 29.08.2019r. 23:36
"nasi eksperci policzyli" - jacy eksperci? gdzie jest dostępna ta analiza? jakiś link/publikacja?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE