ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Wytwarzanie ogłosił kolejny przetarg na inwestycję w PV
19.08.2019r. 11:01

W ubiegłym tygodniu Tauron Wytwarzanie ogłosił postępowanie przetargowe, w ramach którego poszukuje wykonawcy inwestycji budowy farmy fotowoltaicznej w Jaworznie.
Farma fotowoltaiczna o mocy od 3,1 do 5 MW ma powstać w Jaworznie, a w ogłoszonym postępowaniu przetargowym Tauron Wytwarzanie oczekuje od oferentów złożenia dwóch ofert w wariantach. Pierwszy wariant dotyczy kompleksowej realizacji budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 4095,36 kW , a drugi o mocy od 3 100 kW do 5 000 kW. Elektrownia fotowoltaiczna ma powstać na terenach po zlikwidowanej elektrowni Jaworzno I.

Pod koniec lipca Tauron Wytwarzanie ogłosił postępowanie przetargowe na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego wraz z analizą produktywności oraz uzyskanie pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w miejscowości Mysłowice - Dziećkowice. Farma ma być zlokalizowana na terenie składowiska odpadów paleniskowych Elektrowni Jaworzno III, a Tauron Wytwarzanie rozważa budowę w tej lokalizacji instalacji PV mocy od 28 MW do 42,3 MW. Budowę elektrowni fotowoltaicznej spółka planuje też w Stalowej Woli, dla tego projektu trwa procedura uzyskiwania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.
Projekty mają być realizowane w ramach programu budowy farm fotowoltaicznych na terenach Taurona Wytwarzanie, które są niewykorzystywane gospodarczo.

Władze Grupy Tauron zapowiedziały pod koniec maja, że do 2025 roku planują zrealizować inwestycje w farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 MW.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: kasia 19.08.2019r. 15:38
Pytanie tylko za co go wybuduje ? Na gazuwkę w Łaiszy już dawno ogłosił , a bloku nie ma i wykonawców też nie ma, bo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryz 19.08.2019r. 21:14
Bida taka w Tauronie, że chcą się rynku ciepła pozbawić, a pieniądze na zabawki mają ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE