ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.OGŁOSZENIE
PGNiG TERMIKA SA zaprasza do udziału w badaniu rynku dotyczącym możliwości realizacji dostaw biomasy rolnej do EC Siekierki w okresie X.2019-IV.2020r oraz kwalifikacji dostawców.

Więcej informacji pod adresem: https://termika.eb2b.com.plSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia przedstawiła skonsolidowany raport za I półrocze
13.08.2019r. 19:03

Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom ponad 1 304 mln PLN, skorygowana
EBITDA blisko 128 mln PLN, a skorygowany zysk netto ponad 51 mln PLN.
Skorygowany wynik EBIDTA w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku wyniósł 127,9 mln PLN i był wyższy od osiągniętego przed rokiem o 70,5 mln PLN. Marża skorygowanego wyniku EBITDA z wyłączeniem segmentu obrotu (segment ten charakteryzuje się relatywnie niską marżą jednostkową przy bardzo wysokim wolumenie transakcji) wzrosła z poziomu 28,6 proc. przed rokiem do 38,9 proc. w tym roku. Znacząco wzrósł też skorygowany zysk netto, bowiem w połowie minionego roku spółka wykazała stratę wynoszącą 12 mln PLN, podczas gdy w tym roku skorygowany zysk netto osiągnął poziom 51,3 mln PLN. W pierwszym półroczu 2019 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 1 304,2 mln PLN i były niższe w porównaniu z ubiegłym rokiem o 269,5 mln PLN. Spadek przychodów wynika z niższych przychodów ze sprzedaży w segmencie obrotu, które zostały częściowo skompensowane przez wyższe przychody w segmencie farm wiatrowych.

Wyniki Polenergii w pierwszym półroczu napędzał głownie segment energetyki wiatrowej. Na lepsze wyniki tego segmentu złożył się wyższy wolumen produkcji zielonych certyfikatów o 78,1 GWh i energii elektrycznej o 77,1 GWh oraz wyższe średnie ceny zielonych certyfikatów, i energii elektrycznej. Powyższe zostało częściowo skompensowane wyższymi kosztami operacyjnymi, których wzrost w stosunku do ubiegłego roku wynika z jednorazowych zdarzeń obniżających wysokość kosztów w pierwszym półroczu 2018 roku. W tym okresie dokonano korekty części historycznych kosztów serwisu technicznego w farmie wiatrowej Mycielin oraz zaksięgowano wpływ korekty deklaracji dotyczącej podatku od nieruchomości za pierwsze półrocze ubiegłego roku w farmach wiatrowych Gawłowice, Skurpie, Rajgród i Mycielin.
Polenergia kontynuuje prace w celu doprowadzenia do budowy portfela projektów fam wiatrowych o mocy 199 MW w oparciu o przychody z rynku energii lub kontrakty długoterminowe i nie wyklucza udziału w tegorocznej aukcji dla farm wiatrowych. Równocześnie trwa budowa 8 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 8 MW, które wygrały ubiegłoroczną aukcję i uzyskały prawo do pokrycia ujemnego salda w odniesieniu do ceny zaoferowanej w toku aukcji za wyprodukowaną energię elektryczną przez 15 lat. Grupa przygotowuje do udziału w oczekiwanych w 2019 roku aukcjach projekty elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 12 MW, a także prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące finansowania projektów o łącznej mocy 20 MW. Kolejne projekty o mocy 30 MW znajdują się we wczesnej fazie rozwoju.

Strategicznym projektem Polenergii realizowanym wspólnie z norweskim Equinor jest budowa pierwszych w Polsce morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Rozwijane projekty offshore Grupy uzyskały warunki przyłączeniowe o łącznej mocy do 3 000 MW, jednak termin ich budowy uzależniony jest od wejścia w życie stosownego systemu regulacyjnego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE