ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W PGE Energia Odnawialna rusza pionierski projekt podnoszący efektywność farm wiatrowych
12.08.2019r. 10:52

PGE Energia Odnawialna rozpoczęła pionierski program wykorzystania lidara horyzontalnego do optymalizacji działania farm wiatrowych i podniesienia ich efektywności. Według prognoz spółki, dzięki dokładnym danym i odczytom z urządzenia, produktywność elektrowni wzrośnie o 2-3 proc.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: GRzesiek 12.08.2019r. 13:01
czy ktoś z szanownych czytelników, posiada informację jaki jest % wykorzystania w ciągu roku lądowych farm wiatrowych, znajdujących się w posiadaniu PGE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zorientowany 13.08.2019r. 09:02
Jak wykazują wieloletnie statystyki z lądowych elektrowni wiatrowych EWi średniorocznie uzyskuje się moc na poziomie 30-35% mocy zainstalowanej. Wyższe wartości dotyczą dużych jednostek. Na farmach wiatrowych działa efekt przysłony, który obniża jednostkową sprawność EWi o ok. 6-8%.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE