ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa Obrót ma piątą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi
22.07.2019r. 18:54

Energa Obrót zawarła piątą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi - poinformowała Energa w komunikacie. Moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 43 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych.
Tym samym obie strony w sposób polubowny zakończyły wszelkie spory dotyczące umowy sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia i uznały współpracę na podstawie umowy kwestionowanej przez Energa Obrót za definitywnie zakończoną. Energa nie podała nazwy farmy wiatrowej, z którą zawarta została ugoda.

"Warunki, na jakich zawarto ugodę, są satysfakcjonujące dla Energa-Obrót i nie wpływają istotnie na jej wynik finansowy" - napisano w komunikacie.
Energa Obrót we wrześniu 2017 roku zaprzestała realizacji 22 niekorzystnych dla spółki ramowych umów sprzedaży zielonych certyfikatów i złożyła wnioski do sądu o stwierdzenie ich nieważności. Szacowała swoje roszczenia z tego tytułu w ciągu trzech lat na około 600 mln zł.

Zarząd Energa Obrót ocenił wtedy, że umowy są nieważne z uwagi na okoliczność, że zobowiązywały one do zawierania umów sprzedaży praw majątkowych z pominięciem trybu przetargowego określonego przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Spółka powołała się na opinie prawne, zgodnie z którymi istnieją poważne argumenty przemawiające za uznaniem, że umowy są nieważne, w związku z rażącym naruszeniem prawa przy ich zawieraniu.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Elektryk 22.07.2019r. 21:52
Gdyby Energa była pewna wygranej, żadnej ugody by nie było!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: warunki 23.07.2019r. 10:26
Pytanie na za parę lat przy kontroli ile kosztuje ugoda + koszty prawników + zmiany cen w okresie 5 lat czy EOB... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE