ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Największa na świecie elektrownia PV w komercyjnej eksploatacji
04.07.2019r. 06:14

W ubiegłą sobotę spółka Emirates Water and Electricity Company ogłosiła, że elektrownia fotowoltaiczna Noor Abu Dhabi o mocy 1,177 GW rozpoczęła działalność komercyjną. Obecnie to największa tego typu instalacja na świecie.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: real 04.07.2019r. 12:50
1177 MW mocy zainstalowanej za 3,5 mld PLN gdy Turów 460 MW kosztuje ponad 4 mld PLN. fakt ,że PV to dużo mniejszy czas pracy ale paliwo słońce za darm.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 04.07.2019r. 20:14
Wprawdzie paliwo za darmo, ale wyjątkowo niski wskaźniki wykorzystania mocy zainstalowanej powoduje, że fotowoltaika w warunkach polskich i niemieckich jest najmniej opłacalna ze wszystkich dostępnych źródeł. Prąd z węgla po opodatkowaniu CO2 podrożał ze 160 PLN do 316 PLN/MWh, opłacalność foto na południu Polski jest od 350 do 450 PLN/MWh na północy. Od początków rewolucji przemysłowej prąd z węgla jest tańszy pomimo kosztów paliwa, a dzicy XIX wieczni kapitaliści umieli liczyć. Oni nie chcieli "darmowej energii", oni woleli płacić za energię płatną, bo de facto tak wychodzi taniej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE