ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea jest zainteresowana koncesjami na morskie farmy wiatrowe na Bałtyku
11.06.2019r. 16:55

Enea chce uczestniczyć w rozwoju morskich farm wiatrowych, jest zainteresowana mniejszymi koncesjami - poinformował prezes Mirosław Kowalik.
"Oprócz tych koncesji, które zostały wydane dla PKN Orlen, PGE, Polenergii, istnieją mniejsze koncesje, które są przedmiotem naszego zainteresowania, jeśli chodzi o farmy wiatrowe na morzu. Śledzimy regulacje w tym zakresie i prace nad planem zagospodarowania przestrzennego przestrzeni morskiej, by ewentualnie wystartować i uczestniczyć w budowie farm wiatrowych na morzu" - powiedział Kowalik podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej komisji.
Poinformował, że obecnie, jeśli chodzi o OZE, Enea skupia się na fotowoltaice i farmach wiatrowych na lądzie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE