ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny uruchomiły międzynarodową koalicję na rzecz zielonego rozwoju
26.04.2019r. 14:56

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, ma to być odpowiedź Pekinu na rosnące obawy dotyczące jego inwestycji w węgiel.
W miniony czwartek w ramach szczytu przywódców państw ,,Jednego pasa i jednej drogi" chińskie Ministerstwo Środowiska zorganizowało wydarzenie poświęcone zielonej stronie inicjatywy, promowanej przez Państwo Środka. W ten sposób Chiny chciały propagować swoje inwestycje w państwach partnerskich.

Jak wynika z oficjalnych dokumentów inicjatywa ,,Jednego pasa i jednej drogi" realizuje wizję zielonego rozwoju oraz pracy i życia, które również mają być zielone, zrównoważone, niskoemisyjne, oparte na założeniach gospodarki o obiegu zamkniętym. Inicjatywa ma także przyczynić się do pogłębienia współpracy w obszarze ochrony i obniżania zagrożeń dla środowiska.
Mimo to za granicą Chiny nadal inwestują w węgiel. Według wyliczeń chińskiego Institute for Energy Economics and Financial Analysis chodzi o finansowanie projektów elektrowni węglowych o łącznej mocy 102 GW. W sytuacji, gdy zachodnie instytucje finansowe coraz częściej wycofują się ze wspierania inwestycji węglowych, Chiny stały się pożyczkodawcą ostatniej szansy. Inaugurując koalicję zielonego rozwoju Pekin chce wykorzystać potencjał państw partnerskich do rozwoju OZE, który czasami jest tłumiony przez brak odpowiednich rozwiązań politycznych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Climate Home News , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ekologik 02.05.2019r. 12:33
a kiedy US wycofa się z paliw kopalnych?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE