ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen szuka partnera technologicznego do offshore
25.04.2019r. 14:01

Prowadzimy rozwój projektu zgodnie z harmonogramem, badamy obecnie wietrzność na obszarze objętym naszą koncesją, oddalonym 30 km od brzegu. Wybór partnera technologicznego może nastąpić w 2020 roku - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Wiesław Protasewicz, członek zarządu PKN Orlen ds. finansowych.
Spółka prowadzi obecnie postępowanie zakupowe, dotyczące badań geofizycznych dna. - Mamy także obowiązujące od początku roku porozumienie dotyczące warunków umowy przyłączeniowej - dodał.

-Nasz konsultant jest w trakcie opracowywania wstępnej koncepcji technicznej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Zakładamy, że powinna ona być gotowa w III kwartale 2019 roku. Przygotowujemy katalog firm, partnerów technologicznych, tak więc formalne podpisanie umów offshore'owych mogłoby nastąpić w 2020 roku - zapewnił.

Zgody środowiskowe powinny pojawić w połowie przyszłego roku, a do tego czasu uzyskanie pozwolenia na budowę zajmie 2 lata, tak więc budowa może ruszyć nawet w 2023 roku - powiedział.
Pytany o wybór partnera, Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen powiedział, że nie liczba potencjalnych partnerów ma znaczenie, a ich jakość, potencjał i doświadczenie w tego rodzaju projektach.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział wczoraj w Płocku, że koncern "na pewno" będzie realizował budowę morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, bo musi inwestować w źródła niskoemisyjne, a realizacja inwestycji rozpocznie się w 2024 roku, po zakończeniu programu rozwoju petrochemii o wartości 8,3 mld zł - przypomina BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE