ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

AECEA: fotowoltaika w Chinach od 2021 r. bez subsydiów
12.04.2019r. 08:25

Według najnowszego raportu firmy konsultingowej Asia Europe Clean Energy Associates (AECEA), w 2021 roku chiński rynek energetyki słonecznej będzie funkcjonował bez pomocy w formie subsydiów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Raport wskazuje, że fotowoltaika w Chinach znajduje się obecnie w okresie przejściowym pomiędzy modelem subsydiowanym i napędzana jest projektami z kosztami grid-parity oraz FIT, a systemem nie wymagającym pomocy finansowej ze strony państwa.
Raport został oparty na dokumencie konsultacyjnym chińskiego urzędu National Energy Administration (NEA), z którego wynika, że operatorzy sieci elektroenergetycznych będą musieli zachować priorytet dla projektów powstających bez subsydiów, których budowa może się rozpocząć już w tym roku. AECEA uważa, że powodzenie planów spoczywa na dwóch krajowych operatorach sieci. Do końca czerwca 2019 r. władze zamierzają wprowadzić rodzaj szablonu lub znormalizowanego prawa, które będą wykorzystywane do zawierania umów kupna i sprzedaży na ustalone taryfy między zainteresowanymi stronami.
PV-Tech , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE