ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W zeszłym tygodniu OZE w Niemczech miały blisko 65 proc. udziału w produkcji energii elektrycznej
14.03.2019r. 09:56

Energia odnawialna w Niemczech miała 64,8 proc. udziału w produkcji energii elektrycznej, według Instytutu Badań Słonecznych Fraunhofer (ISE). Osiągnięcie to wynikało głównie z silnej produkcji elektrowni wiatrowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
W tym roku odnotowano znaczny wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Niemczech. W lutym 2018 rok, kiedy ilość energii generowanej przez źródła słoneczne wrosła o 20 proc., odnotowano również wzrost produkcji w w elektrowniach wiatrowych na lądzie (36 proc.) i morskich (26 proc.).

W pierwszych dziesięciu tygodniach tego roku udział odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii netto wyniósł 43,3 proc. - wynika z danych instytutu Fraunhofer ISE.
Węgiel brunatny miał w ubiegłym roku średnio 24 proc. udział w produkcji energii elektrycznej w Niemczech, ale w ubiegłym tygodniu dostarczył zaledwie 12 proc. energii, przy czym elektrownie na węgiel brunatny pracowały zmiennie a ich moc wahała się od 4,5 GW do 15,5 GW - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE