ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Baltica ma podlegać bezpośrednio zarządowi PGE
13.03.2019r. 13:18

Wiceprezes ds. operacyjnych PGE Ryszard Wasiłek podkreślił podczas konferencji prasowej, że morska energetyka wiatrowa jest jednym z najważniejszych elementów strategii spółki - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Chcemy, aby spółka PGE Baltica bezpośrednio podlegała pod zarząd. To jest dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie. To będzie nowa odnoga PGE związana z OZE. W pierwszej kolejności zajmiemy się projektami Bałtyk III i Bałtyk II To jest dla nas nowe przedsięwzięcie. Niedawno ogłosiliśmy przetarg na partnera przy realizacji projektów offshorowych. Otrzymaliśmy kilkanaście ofert. To pokazuje zainteresowanie projektem. Trwa proces weryfikacji po to aby wybrać oferenta - powiedział.

PGE analizuje możliwość budowy morskich farm wiatrowych o mocy 1000 MW. Spółka ma jednak apetyt nawet na 2 500 MW. Pod koniec stycznia poinformowała o zakończeniu pierwszego etapu selekcji potencjalnych partnerów strategicznych, chętnych do uczestnictwa w przygotowaniu, budowie i eksploatacji projektu offshore. Według doniesień medialnych współpracą z PGE jest zainteresowanych 13 największych deweloperów offshore na świecie.
Obecnie PGE bada wietrzność Bałtyku i wkrótce ma przystąpić do badań geologicznych dna morskiego. Spółka chce, aby do 2021 roku jej pierwsze morskie farmy wiatrowe osiągnęły status "ready to build", (gotowe do budowy), a trzy lata później rozpoczęły funkcjonowanie. Zgodnie z założeniami pierwsza energia z Bałtyku ma popłynąć w 2025 roku - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE