ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.OGŁOSZENIE
PGNiG TERMIKA SA zaprasza do udziału w badaniu rynku dotyczącym możliwości realizacji dostaw biomasy rolnej do EC Siekierki w okresie X.2019-IV.2020r oraz kwalifikacji dostawców.

Więcej informacji pod adresem: https://termika.eb2b.com.plSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dolnośląskie: dotacje na budownictwo energooszczędne
11.02.2019r. 13:46

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, samorządy z regionu wałbrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji mających na celu budowę lub modernizację obiektów w celu wdrożenia wysokich standardów w zakresie efektywności energetycznej.
Rozpoczął się nabór wniosków na unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, działanie3.3 "Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowy", poddziałanie 3.3.4 "Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowy - ZIT AW".

Dofinansowanie możę objąć publiczne inwestycje, zakładające budowę lub modernizację, w zakresie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej w budynkach użyteczności publicznej

Projekty muszą polegać na budowie budynku o podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej lub modernizacji budynku do standardu budynku o podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej, dotyczyć budynku użyteczności publicznej, a ponadto mieć charakter demonstracyjny.

W przypadku budynków nowo budowanych należy zapewnić podwyższone parametry charakterystyki energetycznej; komponent zarządzania energią; a także komponent edukacyjny związany z funkcją demonstracyjną.

Przez podwyższone parametry charakterystyki energetycznej należy rozumieć spełnienie co najmniej wymagań dla budynków użyteczności publicznej, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 r. (od 1 stycznia 2019 r. dla budynków zajmowanych przez władze publiczne oraz będących ich własnością), określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

W przypadku zastosowania termomodernizacji oszczędność energii w budynku w wyniku inwestycji musi wynieść co najmniej 25 proc. zgodnie z audytem energetycznym i jednocześnie zapewniać podwyższone parametry charakterystyki energetycznej.
W przypadku inwestycji dotyczących źródeł ciepła dofinansowane projekty muszą skutkować redukcją CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji o co najmniej 30 proc. w przypadku zamiany spalanego paliwa i innych zanieczyszczeń powietrza takich jak pyły zawieszone PM 10 i PM 2,5.

O dofinansowanie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia; podmioty publiczne, których właścicielem jest JST lub dla których podmiotem założycielskim jest JST; a także jednostki organizacyjne JST.

Maksymalny poziom dofinansowania na poziomie projektu ustalono na maksymalnie 85 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Budżet programu wynosi 605,4 tys. zł.

Wnioski w konkursie można składać do 9 kwietnia. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to listopad 2019 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE