ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.OGŁOSZENIE
PGNiG TERMIKA SA zaprasza do udziału w badaniu rynku dotyczącym możliwości realizacji dostaw biomasy rolnej do EC Siekierki w okresie X.2019-IV.2020r oraz kwalifikacji dostawców.

Więcej informacji pod adresem: https://termika.eb2b.com.plSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pływające farmy wiatrowe zasilą norweskie platformy naftowe i gazowe
07.02.2019r. 06:05

Norweski Equinor (do niedawna Statoil) poinformował, że port przemysłowy Gulen Industrial Harbour w Sogn og Fjordane zostanie wykorzystany do realizacji wiatrowego projektu Hywind Tampen NKr5bn - czytamy w BiznesAlert.pl.
Pływające farmy wiatrowe zasilą pięć platform naftowych i gazowych.

W celu redukcji emisji CO2 (około 200 tysięcy to rocznie) Equinor postanowiło zainwestować w energetykę wiatrową, której instalacje mogłyby zasilić w energię platformy Snorre A i B oraz Gullfaks A, B i C. Projekt wiatrowy będzie kosztował 590 milionów dolarów.
Będzie to pierwsza komercyjna, morska farma wiatrowa poza Norwegią. Jej łączna moc zainstalowana będzie wynosiła 88 MW. Equinor jest obecnie na etapie podejmowania decyzji, co do projektu wiatrowego. W jego ramach będzie zainstalowanych 11 turbin o mocy 8 MW każda - czytamy w BiznesAlert.pl.
Recharhenews.com , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE