ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.OGŁOSZENIE
PGNiG TERMIKA SA zaprasza do udziału w badaniu rynku dotyczącym możliwości realizacji dostaw biomasy rolnej do EC Siekierki w okresie X.2019-IV.2020r oraz kwalifikacji dostawców.

Więcej informacji pod adresem: https://termika.eb2b.com.plSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rośnie produkcja energii z wiatru w Ameryce Północnej i Południowej
07.02.2019r. 05:50

Światowa Rada Energetyki Wiatrowej (GWEC) poinformowała, że w 2018 roku na obydwu kontynentach zainstalowano 11.9 GW nowych mocy wiatrowych, co stanowi 12-procentowy wzrost w porównaniu do 2017 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
GWEC informuje, że nowe moce zainstalowane na terytorium obu Ameryk stanowiły około 25 procent całkowitych mocy zainstalowanych na świecie w 2018 roku. W Ameryce Północnej (Kanadzie i USA) przyrost nowych mocy wiatrowych wyniósł 10,8 procent, w porównaniu do 2017 roku. Ameryka Południowa w tym samym roku zwiększyła moce wiatrowe o 18,7 procent.

- Północnoamerykański rynek energii wiatrowej jest jednym z najbardziej dojrzałych i konkurencyjnych w branży wiatrowej. Rozwiązania sprawdzone i zastosowane przez Amerykanów, mogą być cenne na innych rynkach. Wzrost zamówień korporacyjnych w 2018 roku pokazuje, w jaki sposób sektor ten napędza popyt na lokalnym rynku energii - powiedział Ben Backwell, dyrektor generalny GWEC.
Karin Ohlenfort, dyrektor ds. wywiadu rynkowego w GWEC powiedziała, że Ameryki Północna, Środkowa i Południowa wytworzyły w 2018 roku około 25 procent mocy produkcyjnych pochodzących z energetyki wiatrowej, w skali globalnej.

Główną przyczyną wzrostu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie była ulga podatkowa od produkcji (Production Tax Credit - PTC). Branża wiatrowa w Ameryce Północnej stale się rozrasta. W sektorze tym obecnie zatrudnionych jest 160 tysięcy osób - czytamy w BiznesAlert.pl.
GWEC , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE