ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Petru: Albo ambitne cele w energetyce, albo żadne
11.01.2019r. 14:14

- Zobowiążmy rząd uchwałą do przyjęcia nowej, odpowiedzialnej strategii energetycznej - zaproponował cytowany przez BiznesAlert.pl prezes partii Teraz, Ryszard Petru.
Jego zdaniem udział węgla w miksie energetycznym do 2040 roku powinien się zmniejszyć do 20 proc., a atom nie powinien być w ogóle brany pod uwagę.

Ryszard Petru, zabrał głos podczas prezentacji strategii energetycznej PSL. - Jeśli chcemy konsensu energetycznego odpowiedzmy sobie wspólnie czy chcemy budować atom? Wierzę, że wszyscy, którzy tu siedzimy jesteśmy temu przeciwni. Zgadzam się z celami OZE PSL, że jego udział w miksie energetycznym do 2030 roku powinien wynieść 50 proc., a nasza gospodarka ma stać się zeroemisyjna do 2050 roku. Czy poziom węgla w miksie energetycznym powinien sięgnąć 20% w 2040? Jeśli nie postawimy sobie ambitnych celów, to celów nie będzie żadnych. Nie będziemy bezpieczni jeśli będziemy opierać się na węglu, będziemy bezpieczni jeśli zdywersyfikujemy źródła energii - dodał. Zaproponował przyjęcie uchwały, która zobowiąże rząd do przyjęcia projektu konkretnego miksu energetycznego. Dodał, że OZE to także know- how i szansa na zyski co pokazuje przykład Niemiec.
- Energia może być źródłem dobrobytu. Jeśli nie postawimy na transformację i na OZE i tak będziemy musieli kupować energię ze źródeł odnawialnych, tylko drożej i z importu - zakończył cytowany przez BiznesAlert.pl Petru.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: ww 11.01.2019r. 14:20
byłeś przy korycie i jakie miałeś plany?wydyma POLAKÓW
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: j-23 11.01.2019r. 18:31
Przy jakim "korycie" był Petru?
Dlaczego nie chce "atomu" skoro to najtańsze najczystsze i najbezpieczniejsze źródło?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 13.01.2019r. 12:27
Rozumiem że dla ciebie energia z atomu w cenie 500 zł/MWh to jest tania? A odpady atomowe są czyste?
Atom jest najbezpieczniejszy oprócz wielkich katastrof w Czernobylu i Fukushimie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 14.01.2019r. 09:22
"Atom" to w perspektywie najczystsze źródło energii na najbliższe tysiąc pięćset lat rozwoju cywilizacji ludzkiej. W zanadrzu jest jeszcze fuzja termonuklearna której potencjalne zasoby określane sa jako "niewyczerpalne" w skali ludzkiego pojmowania.
Reaktory IV generacji pracujące na Torze nie wytwarzają praktycznie odpadów a mogą jeszcze "spalić" wszystkie "śmieci" nuklearne wytworzone dotychczas i składowane. Ta technologia ma tylko jedną jedyną wadę..... nie da się w niej wytworzyć materiałów do bombki "A" i dlatego nie jest wspierana przez rzady.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stary energetyk 15.01.2019r. 09:35
w rzeczy samej. politykom brakuje wiedzy merytorycznej. Kierują się interesem politycznym. Widać to zarówno u R.Petru, jak i u A.Dudy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE