ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz: głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka
31.12.2018r. 09:29

Głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka, rozproszona - mówiła w poniedziałek w Radiu Kraków minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Minister podkreślała, że "rok 2019 to będzie rok prosumentów". "To będzie ten model, który będziemy się starać, razem z Porozumieniem, mocno promować" - mówiła.

Dodała, że głównym filarem programu "Energia plus", który niedługo zostanie ogłoszony, będzie "energetyka rozproszona, energetyka prosumencka". Zaznaczyła, że musi powstać "możliwość postawienia własnego źródła energii odnawialnej i wprowadzenia nadmiaru tej energii do sieci".

"To się opłaca, bo mamy tanie ogrzewanie domu czy wody w mieszkaniu, a dodatkowo możemy na tym trochę zarobić, oddając nadmiar energii do sieci" - mówiła.
Przygotowanie programu będzie polegać na "niezbędnych zmianach legislacyjnych" oraz wprowadzeniu "instrumentów finansowych, które sprawią, że Polakom będzie się opłacało produkować prąd na własne potrzeby". To jest, mówiła, "najlepszy sposób ograniczenia kosztów energii elektrycznej".

"Samorządom i przedsiębiorcom będzie opłacało się stawiać farmy fotowoltaiczne na budynkach i w ich sąsiedztwie, bo to jest dzisiaj bardzo niskokosztowe" - mówiła Emilewicz. Musi być przede wszystkim stworzona możliwość "przypinania się takich indywidualnych instalacji do sieci".

Program "Energia plus" zapowiedział podczas grudniowej konwencji PiS wicepremier Jarosław Gowin. "We współpracy z uczelniami rozpoczniemy masową budowę odnawialnych źródeł energii, przede wszystkim dla 5 mln gospodarstw domowych" - mówił. Założenia programu mają być zaprezentowane na konwencji w styczniu 2019 r. w Krakowie.

KOMENTARZE ( 11 )


Autor: Zygmunt Parczewski 31.12.2018r. 10:11
Dobry pomysł, ale jego wdrożenie może okazać się trudniejsze przy braku możliwości wpływu na ministra energii przez... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: vdg 31.12.2018r. 10:41
Po dojściu do władzy PIS 3 lata temu - zatrzymano ( czyli energetykę prokonsumencką i rozproszona ) ten kierunek... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 31.12.2018r. 13:27
Kłótnia w rodzinie nie sprzyja żadnej energetyce, w tym prosumenckiej, która staje się obiektem rozgrywek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 31.12.2018r. 14:29
Może w końcu zostaną zauważone też małe kogeneratory. Z gazu tak łatwo zrobić też prąd przy okazji ogrzewania... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy 31.12.2018r. 14:49
Czyli jednak dotujemy 500 metrowe wille. Już wam tłumaczę, jak to działa sieć, jako prosumencki magazyn energii.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 02-01-2019r. 10:29 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: KDPV 31.12.2018r. 16:16
Siec nn i SN to jest problem do rozwiazania na poczatek wraz z pieniedzmi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: KDPV 31.12.2018r. 16:21
Słaba SN i nn ograniczy rozwoj PV.Tam musza pojsc pieniadze a pojda na Ostrołękē.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 31.12.2018r. 17:09
mniej kolorowanek i rymowanek, więcej liczb i zestawień w MWh i PLN
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE