ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polski Solar wygrał aukcję OZE dla PV o mocy ponad 17 MW
06.12.2018r. 12:17

Wszystkie oferty złożone przez firmę Polski Solar, złożone w ramach aukcji przeprowadzonej 15 listopada dla nowych instalacji fotowoltaicznych lub wiatrowych, o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW, wygrały - wynika z komunikatu spółki.
Polski Solar złożył dwadzieścia dwie oferty w ramach aukcji AZ/9/2018, przeprowadzonej przez Urząd Regulacji Energetyki 15 listopada tego roku. Była przeznaczona dla energii z nowych instalacji fotowoltaicznych lub wiatrowych, o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW. Oferty Polskiego Solaru dotyczyły łącznie 17,3 MW w nowych instalacjach fotowoltaicznych.

- Przyjęte zostały wszystkie nasze 22 oferty. Przetargi wygrały projekty w zakresie dostawy energii słonecznej, które realizujemy w ramach współpracy partnerskiej z trzema gminami: w Olszynie, Starej Kamienicy i Prusicach powiedział William Buba, prezes zarządu firmy Polski Solar Holding.
Aukcję, w której brała udział firma Polski Solar, wygrało 554 oferty. Minimalna cena po jakiej energia elektryczna w ramach tej aukcji została sprzedana wyniosła 288,99 zł/MWh, a maksymalna 364,99 zł/MWh. Łączna ilość energii sprzedana w ramach aukcji na lata 2019-2035 wynosi prawie 8,17 TWh, a jej wartość 2,879 mld zł.

Polski Solar podkreśla, że rozwija farmy fotowoltaiczne w południowo-zachodniej Polsce, obecnie przede wszystkim na Dolnym Śląsku, w partnerstwie z siedmioma gminami tworzy projekty, których łączny wolumen mocy to ponad 80 MW.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE