ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK planuje budowę farmy fotowoltaicznej
26.11.2018r. 22:52

Rada nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin wydała kierunkową zgodę na realizację inwestycji polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej - podała spółka w komunikacie.
Z informacji spółki wynika, że moc farmy ma wynieść około 70 MW i ma ona powstać na zrekultywowanych terenach uprzednio eksploatowanych górniczo, na obszarze około 110 hektarów w gminie Brudzew w powiecie tureckim.

Jak podaje spółka, przewidywany czas realizacji inwestycji, łącznie z procesem przygotowania projektu oraz uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych wyniesie około 24 miesiący. ZE PAK szacuje koszt wybudowania farmy wraz z układem wyprowadzenia mocy na około 200 mln złotych.
Spółka zastrzega jednocześnie, że realizacja projektu wymaga uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych i zgód o charakterze formalno-prawnym oraz uzyskania pożądanej struktury finansowania projektu.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Luter 27.11.2018r. 10:33
200 mpln / 70 MW => koszt per MW podobny jak przy farmach o mocy do 1 MWp. Ciężko będzie to spiąć :(
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ccc 27.11.2018r. 12:09
Życzę słońca
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE