ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Duńczycy wrócą do Polski?
09.11.2018r. 05:49

Duński Orsted, który kilka lat temu działając jeszcze jako Dong wycofał się z Polski sprzedając swoje udziały w lądowych farmach wiatrowych, jest zainteresowany udziałem w projektach budowy farm wiatrowych w polskiej strefie na Morza Bałtyckiego - pisze "Rzeczpospolita".
Według informacji dziennika Orsted rozmawia o współpracy, tak na poziomie polskiego rządu, jak i spółek, które deklarują realizację projektów budowy morskich farm wiatrowych. Informację tę potwierdza cytowany przez "Rz" Lykke Mulvad Jeppesen, odpowiedzialna za obszar regulacji i energii w Orsted. Podkreśla ona, że mimo iż spółka ma doświadczenie w realizacji morskich projektów wiatrowych, to przy pierwszych projektach na nowym rynku warto mieć lokalnego partnera.

Rozmówczyni "Rzeczpospolitej" nie ujawnia z jaki spółkami konkretnie rozmawia Orsted, ale według dziennika może chodzić o PGE i Orlen, bo te spółki oprócz Polenergii deklarują budowę morskich farm wiatrowych, a ta ostatnia ma już zagranicznego partnera - Statoil.
Dziennik zwraca uwagę, że ewentualna współpraca z jedną z kontrolowanych przez Skarb Państwa spółek to dodatkowa gwarancja dla zagranicznego inwestora. Jak przyznaje cytowana przez gazetę Jeppesen, stabilne regulacje prawne są podstawą dla tego typu projektów.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Praktyk 09.11.2018r. 08:25
Niech Polskie firmy wiedzą że Duńczycy zbadali i przyjmują do kalkulacji koszty eksploatacji następująco: w pierwzych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 09.11.2018r. 21:48
Czy Duńczycy wrócą? A co to za różnica? Ja specjalnie nie tęsknię. Mogą być Niemcy, Holendrzy czy Szwedzi. Czy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE