ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chile będzie mieć najwydajniejszą elektrownię słoneczną na świecie
08.11.2018r. 05:45

Cerro Dominador, bo tak nazywa się projekt, powstaje na pustyni Atacama, 60 kilometrów od Antofagasty i jest już niemal na ukończeniu. Elektrownia będzie mieć ponad 10 000 luster (heliostatów) i wieżę o wysokości 250 metrów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Instalacje pozwolą na zasilanie energią przez 24 godziny trzystutysięcznego miasta i na magazynowanie energii na dodatkowe 17 godzin, co uczyni Cerro Dominador, najwydajniejszą elektrownią słoneczną na świecie i jedyną taką w Ameryce Łacińskiej. Chilijczycy budują ją już od 5 lat, ale przez dwa lata budowa praktycznie stała, ze względu na brak środków.

Aby ukończyć projekt trzeba zainstalować jeszcze 8000 luster.
Technologia solar power tower, na której opiera swoje działanie Cerro Dominador polega na wykorzystaniu heliostatów, które skupiać będą promienie słoneczne na centralnie zlokalizowanej wieży. Na skutek skupienia wiązki promieni, zainstalowany w wieży kolektor słoneczny podgrzeje mieszaninę azotanu, potasu i azotanu sodu i zamieni wodę w parę, która napędzi turbinę produkującą energię.

Cerro Dominador osiągnie pełną moc w 2020 roku, ponadto elektrownia już kupiła prawa do podobnego projektu, który w ciągu kilku lat ma powstać w pobliżu obecnego - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Piotr 08.11.2018r. 08:27
Jakieś konkrety?

Sprawność? Moc?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 08-11-2018r. 11:24 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowator 08.11.2018r. 12:27
https://cerrodominador.com/proyecto/solar-thermal-plant/?lang=en Czy nie lepiej te lustra zrobić w układzie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE