ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Korea. 4 GW w wietrze i PV w jednym miejscu
07.11.2018r. 11:39

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, rząd Korei Południowej przedstawił założenia jednego z najbardziej spektakularnych projektów w obszarze odnawialnych źródeł energii. Dzięki jego realizacji Koreańczycy chcą rozwinąć krajowy przemysł związany z technologiami produkcji energii odnawialnej.
Koreański prezydent Moon Jae-in zapowiedział postawienie na obszarze kilkuset km2, w nabrzeżnym regionie Saemangeum, elektrowni fotowoltaicznych o mocy do 3 GW oraz morskich farm wiatrowych o mocy do 1 GW. Pracę tych instalacji miałyby wesprzeć bateryjne magazyny energii.

Informując o tym projekcie, koreański prezydent Moon Jae-in podkreślił, że jego realizacja ma wesprzeć budowę koreańskiego przemysłu związanego z energetyką odnawialną. - Produkcja energii odnawialnej w tym regionie będzie punktem zwrotnym dla koreańskiego sektora odnawialnych źródeł energii, który wzmocni jego konkurencyjność w tym obszarze - zapewnił prezydent Korei Płd.

Moon Jae-in, informując o planach budowy wielkiego klastra źródeł fotowoltaicznych i wiatrowych w Saemangeum, powołał się na przykład Danii, która zbudowała przemysł związany z OZE zatrudniający ponad 33 tys. pracowników i generujący niemal 1/10 duńskiego eksportu.
Koreańczycy chcą utworzyć w regionie Saemangeum, gdzie ma powstać gigantyczny klaster OZE, strefę przemysłową, przeznaczając na jej utworzenie niemal 47,5 mld KRW, czyli około 16 mld PLN. Działające w niej firmy miałyby produkować m.in. elementy elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

Cel narodowej strategii energetycznej Korei Płd. to zwiększenie udziału energii odnawialnej w krajowym miksie wytwarzania energii elektrycznej do 20 proc. do roku 2030 z niecałych 10 proc. obecnie. Ten cel ma zostać osiągnięty m.in. dzięki uruchomieniu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 GW.

Teraz koreański rząd przyjął postawienie w Saemangeum paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy do 3 GW już do roku 2022 i wówczas powinna być to największa elektrownia fotowoltaiczna na świecie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE