ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Największy w Polsce bateryjny magazyn energii zainstalowano przy farmie PV
24.10.2018r. 10:33

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, największy w kraju bateryjny magazyn energii jest efektem współpracy między chińskim koncernem BYD i polską firmą działającą w branży fotowoltaicznej ML System. Urządzenie postawiono przy jednej z farm fotowoltaicznych uruchomionych ostatnio w systemie aukcyjnym.
Chiński koncern produkujący m.in. moduły fotowoltaiczne, ale także baterie czy samochody elektryczne, poinformował o uruchomieniu największego w naszym kraju bateryjnego magazynu energii, który będzie gromadzić energię ze stojącej w pobliżu farmy fotowoltaicznej.

BYD nie podaje, o którą farmę fotowoltaiczną chodzi, wiadomo jedynie, że jej moc sięga 1 MW, uruchomiono ją w systemie aukcyjnym i że projekt jest realizowany we współpracy z firmą ML System.

Chiński koncern w oficjalnym komunikacie nie podaje również parametrów magazynu energii. Portal Cleantechnica informuje jednak o mocy 1,26 MW i pojemności 2,52 MWh, co czyni ten magazyn największym tego typu urządzeniem, które uruchomiono dotąd w naszym kraju.
Jakie ma być zadanie magazynu energii? Chińska firma wskazuje, że cel to ograniczanie eksportu energii w czasie szczytowej produkcji i bilansowanie sieci.

BYD podaje, że jest obecnie w trakcie dostaw bateryjnych magazynów energii o łącznej mocy 462 MW i pojemności 463 MWh, które trafią do klientów w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Szwajcarii, we Włoszech, w Japonii, Australii i RPA.

Ostatnio w celu ekspansji na europejskim rynku energetycznym chińska firma nawiązała współpracę z niemieckim producentem inwerterów fotowoltaicznych Kostal.

KOMENTARZE ( 8 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy 24.10.2018r. 11:00
Jest to pojemność odpowiadająca zapasowi 1,19 tony miału 20 GJ/t dla elektrowni 0,38 netto. A jakiś rachunek... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowedź: 24-10-2018r. 21:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Xyz 25.10.2018r. 08:00
Racja są straty na procesie ładowania i rozładowywania ale średnio mniejsze niż 10% . Magazyn to tylko narzędzie i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 25-10-2018r. 09:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE