ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podsumowanie Dnia Inwestora Indywidualnego z Energą
12.10.2018r. 14:51

Grupa Energa wraz ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zaprosiła inwestorów indywidualnych na spotkanie z przedstawicielami zarządu i spółek zależnych. Dzięki temu, akcjonariusze poznali bliżej codzienną działalność firmy.
Dzień z Inwestorami Indywidualnymi rozpoczął się od prezentacji działalności i planów strategicznych Grupy przez przedstawicieli zarządu i spółek zależnych. Po prezentacjach, nastąpił czas na panel "pytania i odpowiedzi". W trakcie spotkania akcjonariusze mogli uzyskać informacje na nurtujące ich kwestie, dotyczące działalności Grupy. Po części oficjalnej zainteresowani, którzy nie chcieli zabierać głosu w trakcie panelu, mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami spółek w kuluarach.

- Spotkaliśmy się w siedzibie Energi Operatora, który jest szczególnie istotny dla Grupy i jej inwestorów. Wiodącą działalnością spółki jest dystrybucja energii elektrycznej. Linia Biznesowa Dystrybucji to znakomita część naszej EBITDA. W pierwszym półroczu 2018 roku stanowiła 85% całej Grupy. Spotkania z akcjonariuszami pozwalają poszerzyć ich wiedzę na temat codziennej działalności spółki oraz zapoznać się z jej planami strategicznymi. Bezpośredni kontakt z inwestorami indywidualnymi to dla Grupy Energa możliwość zaprezentowania profilu działalności firmy, osiągniętych wyników finansowych oraz planów na przyszłość - mówi Jacek Kościelniak, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.
Inwestorzy, w trakcie dedykowanego im dnia, mogli również skorzystać z przejażdżki rowerami oraz samochodami elektrycznymi Grupy Energa. Zaprezentowane zostały także animacje makiet elektrowni, przedstawiające produkcję energii elektrycznej z różnych źródeł. Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania było zwiedzanie liczącej ponad sto lat małej elektrowni wodnej w Straszynie. Wybudowano ją w październiku 1910 roku, jako pierwszą siłownię na rzece Raduni.

Obiekt hydrotechniczny jest źródłem energii oraz pełni funkcję zapory i zbiornika przeciwpowodziowego. Siłownia w Straszynie reguluje gospodarkę wód powierzchniowych i podziemnych w okolicy oraz poprawia jakość wody.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE