ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja rozpoczeła eksport paneli słonecznych do Europy
12.10.2018r. 07:15

Aleksiej Teksler, rosyjski wiceminister energii, poinformował, iż Rosja rozpoczęła eksport paneli słonecznych wyprodukowanych na terenie tego kraju. Wskazał także, że pierwsze partie dostaw zostały już wyeksportowane do Europy. Na wypowiedź przedstawiciela rządu powołują się rosyjskie agencje TASS oraz Ria Novosti - czytamy w BiznesAlert.pl.
W dniach 3-6 października br. w Moskwie trwał Rosyjski Tydzień Energetyczny, podczas którego przedstawiciel rosyjskiego resortu poinformował, że dostawy pochodzą w szczególności z fabryki paneli fotowoltaicznych w Nowoczeboksarsku w Republice Czuwaszji. Zakład został oddany do użytku w 2015 roku. Właścicielem infrastruktury jest rosyjska firma Hevel Solar, specjalizująca się w fotowoltaice. Ria Novosti wskazuje, że branża OZE zastanawia się jednak na tym, co będzie po 2024 roku.

Federacja Rosyjska obecnie realizuje program wspierający rozwój alternatywnych źródeł energii do 2024 roku. Program ma być rozszerzany i, jak informuje agencja TASS, rząd Rosji chce zadbać także o eksport rosyjskich technologii "odnawialnych" na rynki międzynarodowe. Teksler podkreślił, że koniecznością jest upewnienie się, czy "produkowane w Rosji panele słoneczne i napędzane wiatrem elektrownie stają się produktem pożądanym na świecie".
Rosja rozpoczęła intensywne poszukiwanie rynków zbytu własnych technologii fotowoltaicznych. Na początku 2018 roku rosyjski minister energii Aleksander Nowak rozmawiał z przedstawicielami Arabii Saudyjskiej o dostawach paneli słonecznych.

Jak wskazuje IRENA, Federacja Rosyjska dąży do zwiększenia OZE oraz ich zróżnicowania. Zgodnie z obecnymi planami i strategiami "zielona energia" osiągnie prawie 5 proc. całkowitego końcowego zużycia energii do 2030 roku. OZE nie jest na razie priorytetowym źródłem energetyki dla Rosji, która w dużym stopniu jest uzależniona od paliw konwencjonalnych, a przyszłość miksu energetycznego chce oprzeć także o energetykę jądrową.
Ria Novosti, TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE