ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NFOŚiGW przeznaczy kilka mld złotych na program wsparcia rozwoju zielonego ciepłownictwa
01.10.2018r. 06:20

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", program wsparcia funkcjonuje na razie pod roboczą nazwą "Systemy ciepłownicze współpracujące z OZE i magazynami energii". Program ruszy najwcześniej w listopadzie.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 01.10.2018r. 10:16
Ciepłownictwo to chyba najgorsze miejsce na powtórzenie wszystkich patologii OZE. Tu nie można ukryć kosztów OZE w "nieopłacalnych blokach 1000 MW" i rozłożyć na wszystkich uczestników systemu el.en. Tu błędy OZE zogniskują się jak w soczewce i zostaną powtórzone wielokrotnie. Brak wiatru i słońca w grudniu i styczniu powoduje, że nie zostaną rozwiązane problemy mocy szczytowej i ciepłownicy dalej pozostaną z BAT i CO2. Zieloni uparli się wykończyć ciepłownictwo zdalaczynne na rzecz indywidualnych smrodziuchów. Niewątpliwie dla środowiska lepiej by było postawić 3,6 GW małych elektrociepłowni węglowych, bo nie znamy lepszego sposobu produkcji prądu i ciepła. Ostatecznie zielona energia zieloną energią, ale w razie czego to nawet Pan Grzegorz Wiśniewski dogrzewa się prywatnym kominkiem. Czy którykolwiek z tych projektów doprowadzi do likwidacji kominków w dzielnicach willowych ? Czy prywatni podłączą się do sieci obarczonej kosztem podwójnej mocy zainstalowanej, która decyduje o cenie mimo "darmowej" energii ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Egon 09.10.2018r. 08:08
A sezonowe magazyny energii (takie jakie zdaje się preferować NFOŚiGW) to wspaniała rzecz. Może i 10 ich jest na świecie, większość w Skandynawii. Innowacja i cud i to częściowo duński. Czyli klawo jak cholera.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE