ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea może w 2019 r. inwestować w OZE
13.09.2018r. 14:20

Grupa Enea może w przyszłym roku inwestować w odnawialne źródła energii - wynika z wypowiedzi prezesa Enei Mirosława Kowalika.
Prezes pytany przez dziennikarzy, czy w przyszłym roku są możliwe inwestycje grupy w OZE, odpowiedział: "Jest baza wiatrowa do rozegrania. Mamy też biogazownie i rozglądamy się na tym rynku. Myślimy też o energetyce rozproszonej".

Wiceprezes Enei Piotr Adamczak poinformował na konferencji, że spółka przygotowuje swoje aktywa wytwórcze do udziału w rynku mocy. Dodał, że nie ma w planach zgłoszenia do aukcji żadnego nowego projektu gazowego.
Prezes Kowalik ocenił, że rynek mocy "da oddech" takim spółkom jak Enea, które mają dość duży udział wytwarzania.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE