ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

SolarEdge znowu z rekordem sprzedaży
08.08.2018r. 15:26

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, SolarEdge jest jednym z kilku producentów falowników fotowoltaicznych, którzy swoje wyniki finansowe podają do publicznej wiadomości. Tym razem izraelska firma znowu ma się czym pochwalić.
SolarEdge wypracował w pierwszym kwartale 2018 roku przychody rzędu 209,9 mln dolarów, poprawiając wynik wypracowany we wcześniejszym kwartale o 11 proc., a w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 82 proc.

W pierwszym kwartale izraelska firma zanotowała zysk netto rzędu 35,7 mln dolarów - o 18 proc. lepszy w zestawieniu z wynikiem z wcześniejszego kwartału oraz aż o 240 proc. lepszy niż osiągnięty przed rokiem.

SolarEdge odnotował przy tym wysoką marżę rzędu 37,9 proc. wobec marży 37,5 proc. we wcześniejszym kwartale oraz 33,6 proc. rok wcześniej.

Taki wynik Izraelczycy odnotowali w pierwszych trzech miesiącach tego roku, sprzedając produkty o potencjale 0,8 GW.

Jak wyglądały wyniki izraelskiej firmy w drugim kwartale, mając na uwadze wcześniejszą prognozę przychodów rzędu 220-230 mln dolarów i marży 36-38 proc.?
SolarEdge zmieścił się w tej prognozie, notując w minionym kwartale sprzedaż wartą 227,1 mln dolarów oraz marżę 36,1 proc.

Zysk netto wyniósł 34,6 mln dolarów, co jest wynikiem o 5 proc. gorszym niż osiągnięty w pierwszym kwartale, ale za to o 57 proc. lepszym niż wypracowany w analogicznym okresie roku 2017.

SolarEdge ponownie zwiększył nie tylko wartość sprzedaży, ale także potencjał sprzedanych produktów, który wyniósł w sumie 985 MW (AC).

Na koniec czerwca zapas gotówki SolarEdge wzrósł do 437,6 mln dolarów w porównaniu do 400,8 mln dolarów na koniec marca br.

Jaka jest prognoza na kolejny kwartał? SolarEdge zapowiada w nim wypracowanie znowu wyższych przychodów na poziomie 230-240 mln dolarów, a także utrzymanie marży rzędu 36-38 proc.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE