ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PSE jest za tym, by to operator budował morskie sieci przesyłowe
08.08.2018r. 14:00

Prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych ocenia, że to na operatorze powinien spoczywać obowiązek budowy morskich sieci przesyłowych w ramach projektu offshore.
"Osobiście jestem zwolennikiem tego, by to PSE budowały morskie sieci przesyłowe. Wygląda na to, że skala przedsięwzięć offshore tego wymaga. Poza tym całe przedsięwzięcie dobrze komponuje się z polityką budowy nowych połączeń asynchronicznych, stałoprądowych, przede wszystkim z krajami bałtyckimi, do czego jesteśmy zobowiązani na mocy porozumienia dotyczącego synchronizacji krajów bałtyckich" - powiedział dziennikarzom w środę prezes PSE Eryk Kłossowski.

Podczas czerwcowej konferencji nt. offshore przedstawiciel PSE mówił, że inwestorzy morskich farm wiatrowych w Polsce zadeklarowali PSE, podczas prowadzonej przez operatora analizy potencjału morskiego, zainteresowanie realizacją około 12 GW.

"Zgłoszono w ankiecie pokaźną wartość gigawatów. Trzeba ją zweryfikować, przepuszczając przez filtr rozsądku" - skomentował prezes PSE.

Pytany o przewidywany czas realizacji inwestycji wiatrowych na morzu odpowiedział: "To projekt obliczony na długie lata. Nie buduje się kilkunastu gigawatów offshore tak po prostu. To wymaga mobilizacji przemysłu stoczniowego, dostawców turbin wiatrowych".
Dodał, że rozbudowy wymagałby też system sieci przesyłowych na lądzie.

Prezes PSE poinformował też, że jest zwolennikiem stopniowego rozwoju fotowoltaiki, by docelowo osiągnąć 2 GW mocy zainstalowanych.

"To by znakomicie wypełniało nasze potrzeby w warunkach letniego szczytu zapotrzebowania, gdy mamy ubytki w elektrowniach, przeciążenia" - powiedział Eryk Kłossowski.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Mateusz 08.08.2018r. 14:47
Jeżeli ziszczczą się te deklaracje tylko patrzeć jak PSE będzie budować stacje elektroenergetyczną na morzu!!! W... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE