ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

National Infrastructure Comitee: Hinkley Point powinna być ostatnią elektrownią jądrową w Wlk. Brytanii
10.07.2018r. 09:01

Energetyka odnawialna może odpowiadać za połowę energii elektrycznej wytwarzanej na Wyspach Brytyjskich. Może usunąć w cień energetykę jądrową. To ustalenia National Infrastructure Comitee. Niezależnej instytucji doradzającej rządowi przy polityce energetycznej - czytamy w BiznesAlert.pl, który powołuje się na agencję Bloomberg.
Według NIC źródła odnawialne mogą stanowić do 50 procent mocy wytwórczych w 2030 roku bez dodatkowych kosztów dla konsumentów. Instytucja zaleca rządowi ustanowienie takiego celu minimalnego w polityce energetycznej. Jej zdaniem państwo powinno wesprzeć budowę tylko jednej elektrowni jądrowej do 2025 roku.

To uderzenie w plany firm jak EDF czy Hitachi, które chciały budować kolejne bloki jądrowe na Wyspach. Chociaż francuska firma chciała budować kolejne reaktory w Sizewell i Bradwell, a japońska w Walii, to rekomendacja NIC zakłada pozostanie przy budowie nowego bloku w Hinkley Point C. NIC ostrzega rząd przed wsparciem wielu projektów jądrowych, które mogłoby zmniejszyć elastyczność polityki energetycznej na rzecz rozwoju nowych źródeł niskoemisyjnych w przyszłości.
Bloomberg przypomina, że Londyn wyraził oczekiwanie obniżenia kosztów budowy elektrowni jądrowych. Francuski EDF ocenił, że będzie to możliwe przy projekcie reaktora Sizewell C. Firma przekonuje, że po obniżeniu kosztów atomu, będzie on mógł odegrać większą rolę w miksie energetycznym Wielkiej Brytanii, niż sugeruje to NIC. Prezes instytucji John Armit przekonuje, że jedynym sposobem na zmniejszenie kosztów budowy nowych mocy będą inwestycje w OZE - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Konsultant 10.07.2018r. 14:03
Ciekawy jestem szczegółów. Bo 50% mocy to znaczy ile energii? A jaka ta moc? Bo jak będzie 200% mocy która byłaby... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE