ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

HDF Energy zbuduje w Gujanie Francuskiej farmę fotowoltaiczną z wodorowym magazynem energii
14.06.2018r. 05:47

Inwestycja o wartości 90. milionów euro zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki HDF Energy oraz środków inwestorów prywatnych i instytucji bankowych. Elektrownia o mocy 55 MW zasili gospodarstwa domowe w zachodniej części kraju. Zainstalowany magazyn energii o pojemności 140 MWh zapewni stałe dostawy energii elektrycznej przez cały rok - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rozwiązanie o nazwie Renewstable(elektrownia fotowoltaiczna wraz z wodorowym magazynem energii) będzie ulokowane w zachodniej części kraju w mieście Mana, gdzie obecny deficyt mocy wynosi około 20 MW. Ze względu na panujący boom demograficzny, w Gujanie Francuskiej niezbędne są inwestycje energetyczne, które zaspokoją potrzeby lokalnej ludności.

Elektrownia słoneczna, o mocy zainstalowanej 55 MW, ma zapewnić stabilne źródło energii elektrycznej dla regionu. Dzięki wyeliminowaniu kosztów paliwa, cena produkowanej energii ma być konkurencyjna i, jak twierdzi HDF Energy, niższa niż energii produkowanej w silnikach diesla. Zainstalowany wodorowy magazyn energii wraz z ogniwami paliwowymi pozwoli na magazynowanie nadwyżek z produkcji i korzystanie z energii elektrycznej, również w ciągu nocy lub pochmurnych dni. W ciągu dnia elektrownia będzie produkować 10 MW mocy, a w nocy 3 MW.
Zaprojektowana pojemność magazynu energii to 140 MWh. Będzie to największa tego typu instalacja na świecie. Energia będzie magazynowana w wodorze wytworzonym w elektrolizerze o sprawności 80% dzięki energii słonecznej. Aby wykorzystać zmagazynowaną energię, zostaną użyte ogniwa paliwowe o sprawności 47%. Całkowita sprawność magazynu wyniesie 38%. Do wyprodukowania energii elektrycznej instalacja będzie używać jedynie wody i promieniowania słonecznego - produktami procesów będą tylko tlen i para wodna.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na lato 2019, a uruchomienie instalacji na jesień 2020 - czytamy w BiznesAlert.pl.
GreenTech Media/HDF Energy/CEOG , Gramwzielone.pl

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ZEN 14.06.2018r. 09:07
I to jest kierunek działań na dziś. Niezależnie od tego trzeba intensywnie szukać nowych "akumulatorów" i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE