ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyspy Aran u wybrzeża Irlandii wytypowane do wzięcia udziału w projekcie OZE dotyczącym transportu
11.06.2018r. 09:12

Wyspy Aran znajdujące się u zachodniego wybrzeża Irlandii zostały wytypowane do wzięcia udziału w projekcie mającym pokazać sposoby wykorzystania energetyki odnawialnej w transporcie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Projekt zakłada wykorzystanie wodoru jako paliwa. Ma on być produkowany dzięki energii słonecznej, wiatrowej oraz wodnej. Chodzi przede wszystkim o redukcję emisji gazów cieplarnianych pochodzących z transportu lub paliw, którymi jest zasilany.
Wyspy jako odizolowane obszary borykają się z problemami wysokich kosztów energii, są też bardziej narażone na przerwy w dostawach. Dlatego odnawialne źródła energii oraz niskoemisyjny transport zyskują tam duże znaczenie. Dobrym przykładem są Baleary, które już promują zeroemisyjny transport czy Teneryfa rozwijająca produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Podobne działania podejmuje Islandia, a Nowa Zelandia w elektryfikacji transportu chce prześcignąć Norwegię. Irlandia od kilkunastu lat prowadzi aktywne działania mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Wyeliminowano w Dublinie problem smogu, od zera zbudowano tam także transport szynowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE