ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wlk. Brytania. Elektrownie wiatrowe czekają na wiatr
07.06.2018r. 21:50

W Wielkiej Brytanii elektrownie wiatrowe przez dziewięć dni z rzędu nie wyprodukowały prawie żadnej energii. Prognozy wskazują, że kolejne dwa tygodnie będą również bezwietrzne - czytamy w BiznesAlert.pl.
"Susza wiatrowa" podbiła ceny energii elektrycznej na rynku dnia następnego do najwyższego od dekady poziomu dla tej pory roku. Poza zwiększeniem nasilenia wiatru oczekiwanym na 14 czerwca, The Weather Company prognozuje, że kolejne dwa tygodnie będą również prawie bezwietrzne.

W dogodnych warunkach brytyjskie turbiny wiatrowe mogą wyprodukować tyle energii co dwanaście reaktorów jądrowych. Podczas marcowego huraganu "Bestia ze wschodu" wytworzyły one rekordowe ilości energii i momentami osiągały największy udział w brytyjskiej generacji.

Niska generacja z elektrowni wiatrowych nie stanowi szczególnego zagrożenia w czerwcu, gdy panuje niski popyt na energię elektryczną. W ciemny, zimowy poranek, gdy popyt szczytuje w związku z sezonem grzewczym, bezwietrzne dni mogą jednak zagrozić funkcjonowaniu brytyjskiej sieci.
Ludzie zaczęliby się obawiać ryzyka wyłączęń. - mówi Elchin Mammadov, analityk Bloomberg Intelligence - Pokazuje to, że poleganie na energetyce wiatrowej, fotowoltaice czy bateriach dla zaspokojenia większości zapotrzebowania na energię jest lekkomyślne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego.
Według danych z National Grid Plc. w środę elektrownie wiatrowe wygenerowały ok. 4,3 procent elektryczności w Wielkiej Brytanii. Generacja węglowa jest blisko zera. Generacja gazowa i jądrowa osiągnęły rekordowy - odpowiednio 54 procent i 25 procent - udział w generacji.

Pogoda potrafi być kapryśna. Rząd musi dysponować wystarczającymi mocami dodatkowymi na czas, gdy wiatr przestaje wiać. Greg Clark, Sekretarz Stanu ds. przedsiębiorczości, energii i strategii przemysłowej ogłosił w poniedziałek, że Wielka Brytania przystąpi do kolejnego kroku, który ma pomóc Hitachi Ltd. dopiąć finansowanie nowej elektrowni jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: tesla 08.06.2018r. 07:26
Więcej magazynów energii!!!! Mają zgromadzić tyle energii aby wystarczyło na 30 dni bez wiatru, słońca itp!!!!... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dpi 08.06.2018r. 09:30
"Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo" co na to portal gram.www.zielone?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Konsultant 08.06.2018r. 16:04
A gdzie Wydma Lubiatowska? Przecież OZE to takie super rozwiązanie!!!! Ciekawe czy zieloni w UK siedzą teraz w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 10.06.2018r. 11:00
I spekulant się znalazł Panie Prezesie URE... Przykładowo polskie wiatraki od wielu dni ruszają na noc, a stają w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 10.06.2018r. 21:13
Widać węglarze nie wiedzą o tym że na upały lepsze od wiatraków jest PV.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fizyczny 11.06.2018r. 14:12
niech pożyczą z niemiec, tam prawie wszystko mają z wiatru
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE