ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME: System wsparcia dla offshore możliwy w '19, ale raczej nie w formie aukcji
16.05.2018r. 11:52

System wsparcia dla morskich farm wiatrowych może zostać uruchomiony w przyszłym roku, ale raczej nie w formie aukcji. Bardziej prawdopodobne jest indywidualne wsparcie projektów, notyfikowane w Komisji Europejskiej - poinformował Andrzej Kaźmierski, dyrektor departamentu energii odnawialnej w resorcie energii.
"W 2019 roku może być system wsparcia, ale to raczej nie będą aukcje, bo model biznesowy jest inny. Prawdopodobnie to będą indywidualnie notyfikowane umowy z inwestorami" - powiedział dziennikarzom Kaźmierski w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Dyrektor ocenia, że do 2030 roku możliwe jest do realizacji 6-8 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej, a w dłuższym terminie, po 2030 roku, ten potencjał jest wyższy, prawdopodobnie na poziomie ok. 14 GW.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Sybilla 17.05.2018r. 02:07
Ile miliardów zł rocznie będą musieli dopłacać do tego interesu odbiorcy energii? Napychanie kieszeni Kulczykom i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 17-05-2018r. 09:22 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE