ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: ogłosimy aukcje na budowę biogazowni
12.03.2018r. 22:42

Będziemy ogłaszali aukcje na budowę biogazowni - powiedział w poniedziałek w Radiu Maryja minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że biogazownie mają oczyścić m.in. tereny rolnicze.
"Obecnie działa w Polsce tylko około 150 biogazowni, a w sąsiednich Niemczech jest ich ok. 2,5 tys." - powiedział w programie "Rozmowy niedokończone" na antenie Radia Maryja Tchórzewski.

Dodał, że biogazownie są bardzo ważne, gdy "chodzi o czystość powietrza i zapobieganie degradacji środowiska na obszarach wiejskich". Tchórzewski zaznaczył, że chodzi także o biogazownie powstałe przy "składowiskach śmieci czy oczyszczalniach ścieków", bo te też mogą wytwarzać biogaz.

Minister powiedział, że "na wsparcie biogazowni chcemy kierować spore środki". Dodał, że "chcielibyśmy, aby te aukcje odbyły się w połowie tego roku".
Tchórzewski w styczniu br. mówił, że w przypadku odnawialnych źródeł energii "nastąpił przechył w jednym kierunku - na energię wiatrową, a nam jeszcze potrzebne są biogazownie, bo mamy sporo terenów rolniczych, które tego bardzo mocno potrzebują".

Jak mówił minister, obecna struktura odnawialnych źródeł energii wymusza odpowiednie rezerwy mocy ze źródeł konwencjonalnych, na wypadek, gdyby wiatraki nie były w stanie dostarczyć wymaganej przez system ilości energii elektrycznej - stąd potrzeba zrównoważenia i dywersyfikacji źródeł energii w segmencie OZE.

"Trzeba to zrównoważyć, żeby energetyka odnawialna była bardziej przewidywalna jeśli chodzi o stałość zasilania, i żebyśmy nie musieli mieć tak dużo rezerwy mocy jak obecne, jeśli chodzi o falową produkcję energii w zależności tylko od wiatru" - mówił szef resortu energii.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE