ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lux Med klientem PGE Obrót
16.02.2018r. 10:19 14.02.2018r. 15:02

PGE Obrót podpisała umowę sprzedaży energii z grupą Lux Med będąca liderem prywatnych usług medycznych w Polsce. Lux Med skorzystał z oferty PGE "Naturalnie, że energia" obejmującej energię wyprodukowaną w OZE - podała spółka.
PGE Obrót od momentu wprowadzenia oferty "Naturalnie, że energia" do stałej sprzedaży w styczniu 2016 roku obserwuje duży wzrost zainteresowania tym produktem ze strony swoich klientów. W pierwszym roku sprzedaży klienci korzystający z tej propozycji zakontraktowali 18 GWh energii elektrycznej. W kolejnym roku było to już 200 GWh. Z kolei na rok 2018 zarezerwowany został już wolumen blisko 700 GWh energii pochodzącej z OZE - podała spółka.

- Wsłuchując się w głos naszych klientów ze sfery biznesu dostrzegliśmy dużą wrażliwość i nastawienie na rozwiązania proekologiczne. Stale rosnąca popularność oferty "Naturalnie, że energia" pokazuje, że to dobry kierunek i będziemy go rozwijać. Jako Spółka sami odpowiedzialnie podchodzimy do tematu troski o środowisko i dajemy klientom możliwość wyboru produktów o takim charakterze - powiedział Jan Mądrzak, Członek Zarządu PGE Obrót odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta.
Spółka zwraca uwagę, że w celu potwierdzenia pochodzenia kupowanej energii klienci otrzymuje od PGE Obrót dwa dokumenty: dyplom ( wydawany przez PGE ) potwierdzający korzystanie z oferty "Naturalnie, że energia" i wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi
z odnawialnych źródeł oraz gwarancję pochodzenia tej energii wydawaną przez prezesa URE i przekazywaną do Rejestru Gwarancji Pochodzenia prowadzonego na Towarowej Giełdzie Energii przez spółkę PGE Obrót na rzecz odbiorcy końcowego.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Janek 14.02.2018r. 17:21
Mimo wszytko biorąc pod uwagę,że przykładowo w ubiegłym roku w Polsce tylko wiatraki wyprodukowały prawie 13,9 TWh... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE