ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowa ogromna inwestycja OZE w Australii
14.02.2018r. 07:22

Carnegie Clean Energy wraz z Lend Lease wygrały przetarg na budowę elektrowni wiatrowej, słonecznej i magazynu energii w Kalbarri w Zachodniej Australii. Będzie to największa tego typu inwestycja w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Magazyn i nowa elektrownia będą współpracować z już istniejącą instalacją. Wysunięty 500 kilometrów na północ od Perth rejon narażony jest na częste usterki sieci elektroenergetycznej ze względu na burze, oddziaływanie soli morskiej i piasku.

Lokalne mikrosieci zasilane w 100 procentach z energii odnawialnej to przyszłość australijskiej energetyki rozwijanej konsekwentnie w tym rejonie. Na niemal 7 mln dol.będzie opiewał kontrakt z wykonawcami elektrowni i magazynów. System magazynowania ma pozwalać na działanie w razie odcięcia dostaw energii z głównej sieci oraz wspierać ją stale by była stabilniejsza. Będzie to największa w skali świata instalacja opierająca się o mikrosieci.
Do tej pory w razie awarii uruchamiane były generatory energii napędzane silnikami Diesla. Zlokalizowana około 20 km od miasta inwestycja będzie powstawać między listopadem 2018 roku a czerwcem 2019. Obecnie w Australii działa już magazyn energii zbudowany w rekordowym czasie przez Teslę i oddany do użytku 1 grudnia 2017 r. - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE