ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inwestorzy z branży OZE lobbują w Brukseli
12.01.2018r. 07:25

Europejscy inwestorzy z branży OZE lobbują w Brukseli na rzecz poparcia długoterminowych działań, których celem jest podniesienie efektywności energetycznej o 30 proc. do 2030 roku i całkowity zakaz emisji CO2 do 2050 roku. Nowa polityka energetyczna UE stanie się, ich zdaniem, impulsem do rozwoju nowych technologii, a te wesprą wzrost gospodarczy w Europie i pobudzą tworzenie nowych miejsc pracy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Przejście na niskoemisyjne źródła energii stanowi globalne wyzwanie, ale także globalną szansę na rozwój - pisze Stephanie Pfeifer dla portalu euractiv.com. Pfeifer jest prezesem Institutional Investors Group on Climate Change (IIGCC), reprezentującym europejskich inwestorów dysponujących ponad 21 mld euro aktywów na całym świecie. Zdaniem IIGCC czyste, przyjazne środowisku technologie, zwiększenie efektywności energetycznej i zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych otwierają ogromne możliwości inwestycyjne, które mogą wzmocnić potencjał wzrostu gospodarczego w Europie i dać impuls do tworzenia nowych miejsc pracy. A co za tym idzie ułatwić realizację celów porozumienia paryskiego.
Jednak zdaniem Pfeifer unijni energetyczni decydenci zbyt małą wagę przywiązują do stworzenia ram prawnych, ułatwiających inwestowanie miliardów euro. W połowie listopada 2017 roku w Bonn odbyła się konferencja dotycząca przeciwdziałania zmianom klimatu na Ziemi, wspierania niskoemisyjnej energetyki i poprawy efektywności energetyki. Kilka dni po tym szczycie Rada Energetyczna UE wprowadziła jednak nowe regulacje, zwiększające dotacje na węgiel, przez co zmniejszono nacisk na dbałość o klimat. Przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w niskoemisyjne i wysokowydajne rozwiązania w branży energetycznej, ponownie otrzymali niejasny sygnał ze strony instytucji legislacyjnych. Tymczasem stabilne rozwiązania prawne mają kluczowe znaczenie w kwestii oceny i zarządzania ryzykiem inwestycyjnym.
Parlament Europejski jest kolejnym organem, który będzie w najbliższym czasie podejmował decyzje w sprawie kluczowych dokumentów dotyczących polityki energetycznej UE. Daje to kolejną szansę lobbystom, między innymi z IIGCC, na prowadzenie rozmów i przekonywanie unijnych decydentów UE do zwiększenia wsparcia dla idei efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii i zarządzania Unią Energetyczną - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE