ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

WFOŚiGW w Szczecinie wznawia dofinansowanie m.in. na OZE
05.12.2017r. 14:40

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, nabór wniosków o dofinansowanie w ramach II edycji programu pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby w województwie zachodniopomorskim rozpocznie się w połowie tego miesiąca. Przed złożeniem wniosku konieczna jest uprzednia rejestracja.
Program pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby w województwie zachodniopomorskim umożliwia pozyskanie preferencyjnego finansowania na inwestycje związane m.in. z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii czy zakup pojazdów elektrycznych.

W ramach pierwszej tegorocznej edycji programu z budżetem 10 mln zł, do którego nabór WFOŚiGW w Szczecinie zakończył we wrześniu, finansowanie mogło pokryć do 100 proc. wartości inwestycji. Pożyczka była oprocentowana na 2 proc. w skali roku, a czas finansowania określono do 15 lat.

Po spłacie 70 proc. pożyczki wnioskodawca może ubiegać się o umorzenie pozostałej do spłaty części. W przypadku pożyczki na wymianę kotła na paliwo stałe, na kondensacyjny kocioł gazowy lub źródło ciepła zasilane OZE, umorzenie może sięgnąć nawet 50 proc.

Teraz WFOŚiGW w Szczecinie rozpoczyna kolejną edycję programu pożyczkowego. Wnioski w ramach nowej edycji, której budżet wyniesie również 10 mln zł, będzie można składać w Punktach Obsługi Osób Fizycznych w Szczecinie, Koszalinie i Szczecinku po wcześniejszym zarejestrowaniu.

Zmiana wprowadzona do nowej edycji programu polega na zarezerwowaniu 50 proc. alokacji na finansowanie zadań z zakresu termomodernizacji i wymiany źródeł ogrzewania.
Rejestracji można dokonać osobiście przez stronę internetową lub telefonicznie, kontaktując się z wybranym Punktem Obsługi Osób Fizycznych. Wnioski niezarejestrowane nie będą przyjmowane.

W tym roku WFOŚiGW realizował również program o nazwie Prosument Zachodniopomorski, z którego mogły skorzystać osoby zainteresowane montażem mikroinstalacji OZE. Budżet programu wyniósł również 10 mln zł, w tym 2,91 mln zł przeznaczono na finansowanie bezzwrotne. Przyjęto 355 wniosków na kwotę 12,4 mln zł.

Wcześniej WFOŚiGW w Szczecinie uczestniczył w ogólnopolskim programie Prosument, który był realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczeciński Fundusz był jednym z największych beneficjentów programu Prosument, w części realizowanej we współpracy NFOŚiGW z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. Na realizację programu Prosument, z którego przyznawano dotacje i nieskooprocentowane pożyczki na montaż domowych mikroinstalacji OZE, WFOŚiGW w Szczecinie otrzymał w sumie około 74 mln zł, z czego 50 mln zł w drugiej transzy, w przypadku której nabory wniosków rozpoczęto w grudniu 2015 r.

Tylko w pierwszej edycji programu Prosument realizowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie, w której przyjmowanie wniosków zakończono w lipcu 2015., podpisano około 500 umów na dofinansowanie mikroinstalacji OZE o wartości 22 mln zł. Przyszli prosumenci z woj. zachodniopomorskiego najczęściej aplikowali o dofinansowanie na mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 3,5 do 6 kW.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE