ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny. GM do 2019 spełni kwoty sprzedaży pojazdów ekologicznych
13.11.2017r. 16:35

Wspólne przedsięwzięcia General Motors w Chinach do 2019 roku sprzedadzą wystarczająco dużo pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii, by spełnić kwoty bez odkupywania poszerzenia limitów od innych firm - powiedział w poniedziałek dyrektor GM China Matt Tsien.
GM prowadzi w Chinach wspólne przedsięwzięcie z SAIC - największym lokalnym producentem samochodów. Równocześnie obie firmy razem z Guangxu Automobile prowadzą spółkę znaną wcześniej jako Wuling Motors. Tsien zapewnił, że oba przedsięwzięcia GM w Chinach "pracują by co najmniej sprostać, jeśli nie przekroczyć wyznaczone wymogi" dotyczące produkcji pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii - podaje w poniedziałek agencja Reutera.

Chiny to obecnie największy rynek samochodów elektrycznych z silnymi prognozami wzrostu. Zgodnie z ogłoszonymi pod koniec września kwotami, od 2019 samochody ekologiczne będą musiały odpowiadać za co najmniej 10 proc. rocznej sprzedaży prowadzonej przez danego producenta. Od 2020 roku próg ten zostanie podniesiony do 12 proc. Do 2025 roku Chiny zamierzają sprzedawać 7 mln pojazdów z napędami elektrycznymi i hybrydowymi w ciągu roku. To część zaplanowanego do 2030 roku programu walki z emisją szkodliwych substancji.
GM udostępnia na rynku chińskim trzy modele z napędem elektrycznym, w tym wypuszczony w lipcu Baojun E100. Pojazd będący częścią pilotażowego programu sprzedaży bezpośredniej GM jest dotychczas dostępny tylko w jednym mieście - Liuzhou, gdzie mieszczą się zakłady GM-SAIC-Guangxu. Od premiery rynkowej koncern odnotował sprzedaż 4 tys. samochodów tego modelu, w tym 1,72 tys. w październiku. Ze względu na dopłaty rządowe samochód wyceniony na 93,9 tys. renminbi (ok. 14 tys. dol.) jest dostępny w sprzedaży za 35,8 tys. renminbi. Do 2020 roku GM zapowiada rozpoczęcie w Chinach sprzedaży co najmniej siedmiu nowych modeli napędzanych nowymi źródłami energii.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE