ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rośnie generacja energii elektrycznej na Litwie pochodzącej z farm wiatrowych
11.08.2017r. 13:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wolumeny produkowanego poprzez litewskie elektrownie wiatrowe wzrosły o 40 proc.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2017 r. w kraju wyprodukowano 1187 GWh energii, z tego 53 proc. wygenerowały elektrownie wiatrowe. W tym samym czasie w roku ubiegłym elektrownie te wyprodukowały 49,5 proc prądu. W roku bieżącym w farmach wiatrowych wyprodukowano 633 GWh prądu. Dla porównania w 2016 r., w ciągu pierwszego półrocza wyprodukowano 39 proc. mniej (456,7 GWh), a w 2015 r. podwójnie mniej - 297,5 GWh. Elektrownie wodne w okresie styczeń-czerwiec wygenerowały 296,4 GWh (25 proc. całości wyprodukowanego prądu), bioelektrownie - (18,6 proc.), elektrownie słoneczne - 36,8 GWh (3,1 proc.) - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE